ATMINTIES RESURSUS ASTATANTI PROGRAMA

Neurotropiniai chudlenai – Aurum 

Smegenys yra tik imtuvas Visatoje, o joje yra šerdis, iš kurios mes semiamės žinių, stiprybės ir įkvėpimo. Aš dar neįsiskverbiau į šios šerdies paslaptis, bet žinau, kad ji egzistuoja. – Nikola Tesla.

Žmogaus nuostabioji kūno sistema funkcionuoja esant visapusiško bendradarbiavimo ryšiams tarp audinių, organų sistemų ir elgesio bei kognityvinių modelių, tokių kaip miegas, būdravimas, mąstymas, atmintis, suvokimas, kalbėjimas, jausmai, judėjimas ir veikimas. Neurotransmitoriai yra tarsi mūsų kūno bėgiojantys pasiuntiniai, kurie dalyvauja visuose mūsų veiksmuose, jie incijuoja mikro/makro pokyčius mūsų struktūroje.

Visa kas, ką vartojame, kaip miegame, kaip judame,kiek dirbame, ką mąstome, kaip džaiugiamės gyvenimu veikia mūsų neurotransmitorių sistemas.

Dopaminas mums dovanoja motyvaciją, ryžtą įgyveninti veiklas, koncentruoja dėmesį, sutelkia ir optimizuoja energijos resursus. Tinkamas acetilcholino kiekis didina neurosensityviosios reakcijos greitį, aktyvina mąstymą ir gerina kognityvines bei atminties kokybes, taip pat reguliuoja nervinį plastiškumą. GABA gali padaryti mus atsparesnius stresui, mažina neerimą ir inicijuoja bendros žmogaus biostruktūros stiprėjimą. Seratoninas reguliuoja miego ciklus, apetitą, emocinį labilumą, nuotaikų kaitą, atmintį bei mokymosi procesus.

Kvantinės fizikos mokslininkų įrodyta, jog dar giliau negu neurotransmitoriai ar sinapsės kur jie veikia – aukštesniuoju lygiu mūsų smegenys bei nervų sistema operuoja ir komunikuoja šviesa – biofotonais. Jų išsiskyrimo metu susikūria individualūs elektromagnetinio lauko pokyčiai. Argi nenuostabu, jog tikroji nervų sistemos Karalienė ir tikroji Prigimtis yra Šviesa.

Retieji mikroelementai, svarbūs nervų sistemos veiklai:

 

Manganas (Mn) – yra visuose organuose ir audiniuose (ilguosiuose kauluose ir kepenyse jo gausiausia). Jis svarbus reprodukcinėms funkcijoms ir normaliai centrinės nervų sistemos veiklai. Manganas padeda pagerinti raumenų refleksus, užkerta kelią osteoporozei, gerina atmintį ir mažina nervinį dirglumą.

Molibdenas (Mo) – skatina angliavandenių ir riebalų apykaitą, yra svarbi fermento, atsakingo už geležies panaudojimą, dalis, todėl padeda išvengti anemijos.

Kobaltas (Co) – jo pagrindinė fiziologinė reikšmė pasireiškia poveikiu kraujodaros ir medžiagų apykaitai. Kobaltas aktyvina raudonųjų kraujo kūnelių ir hemoglobino susidarymą kraujyje, dalyvauja vitamino B12 sintezėje

Selenas (Se) – jo buvimas organizme turi antioksidacinį poveikį, lėtina senėjimą ir apsaugo ląsteles nuo vėžio, padeda išlaikyti jaunatvišką audinių elastingumą.

Vanadis (V) – dalyvauja angliavandenių apykaitos ir širdies ir kraujagyslių veiklos reguliavime, lėtina cholesterolio sintezę, reikalingas kaulinio audinio ir dantų formavimuisi.

Arsenas (As) – dalyvauja kai kuriose fermentinėse reakcijose, veikia oksidacinius procesus ląstelės komponente – mitochondrijose.

Bromas (Br) –reguliuoja nervų sistemos veiklą, veikia lytinių liaukų ir skydliaukės funkcijas.

Boras (B) – boras vaidina reikšmingą vaidmenį angliavandenių ir riebalų, daugelio vitaminų ir hormonų apykaitoje, turi įtakos tam tikrų fermentų veiklai.

Chromas (Cr) – veikia hematopoezės procesus, veikia insulino darbą (greitina), angliavandenių apykaitą ir energetinius procesus, dalyvauja kaulų, plaukų, nagų ir odos formavime.

Nikelis (Ni) – dalyvauja riebalų apykaitoje, aprūpina nervines ląsteles deguonimi.