Gyvybingumo esencijos brangenybės - Chudlenai

Anot Tibeto medicinos traktatų, pirminė senėjimo proceso priežastis yra pirmapradžių elementų transformacija, o antrinė – bėgantys metai, fizinis išsekimas ir psichinė įtampa. Šioje analogų neturinčioje tradicijoje, yra daug išskirtinai ruošiamų substancijų, bendrai vadinamų chudlen, kuriuos įprastai gamina vienuoliai ir naudoja sveikatai ir ilgaamžiskumui skatinti. Chudlen gali būti naudojamas kaip afrodiziakas, kaip revitalizatorius, taip pat ištvermei bei valiai didinti. Kiti ilgaam-iškumo puoselėjimo būdai yra mitybos ir elgesio korekcija arba prisitaikymas prie metų laikų ir klimato sąlygų. O svarbiausias gyvenimo pratęsimo būdas yra dvasinė praktika, kai atliekamos Atjautos praktikos bei giedamos mantros, vadinamos Tshe.drup, Budos Amitajaus širdies esencija (ilgaamžiškumo emanacija). 

Tinkamai naudojant Chud-len, galima išvengti daugelio senatvės ir degeneracinių ligų ir gyventi visavertį gyvenimą iki 100 metų. Ypatinga Chud- len nauda: 

a) Ilgas gyvenimas
b) Sveikatinga, žvali ir veikli senatvė
c) Sveika kūno odos struktūra
d) Vitalizuota kūno energija
e) išvalyti, vaiskūs jutimo organai,
f) Skatina proto aiškumą
g) Padeda vystyti intelekto gebėjimus
h) Gerina balso kokybę
i) Didina reprodukcinių skysčių kokybę ir gamybą.

Yra keletas Chudlen praktikos tipų: medicinos praktika ir grynoji dvasinė praktika. Medicinos praktika prisitaiko prie žmogaus tipologijos ir patologijos. Dvasinėje praktikoje dirbama su kanalais ir 5 pirmapradžių elementų energija. Visą mūsų egzistenciją lemia elementai: žemė, vanduo, ugnis, oras ir erdvė. Jie formuoja ir palaiko mūsų kūną, o kai jie ištirpsta, žmogus miršta. Šių penkių elementų potencialas ir galimybės taip pat egzistuoja mūsų proto srautuose. Proto savybė egzistencijos pamato, yra žemės kokybė; jo tęstinumas ir gebėjimas prisitaikyti – vandens; jo aiškumas ir gebėjimas suvokti – ugnies; jo nuolatinis judėjimas – oro; o neribota tuštuma – erdvės. Chudleno paruošimas yra išskirtinis – ruošia Medicine Buddhos praktikas, ingredientai (vaistažolės, mineralai, brangakmeniai ir t.t.) kruopščiai renkami pagal elementus, sezoną, daugybę kartų plaunami, maceruojami, tada malami, džiovinami, sukami, ir visą laiką medicininį ruošimq lydi daugybinės praktikos, inkantacijos mantrų ir įgalinimų bei šlovingi aukojimai.

Chud reiškia „esmė“, len – „sugerti“. Chudlen praktikos metu ruošiame ir treniruojame savo kūną ir protą, kad, viena vertus, įsisavintų maistinių medžiagų, deguonies ir visa ko, kas neša gyvybę, esmę, bet taip pat atrastų vidinę gyvybinę esenciją ir dvasinę esmę. 

 

Brangenybių piliulės (Chudlen) gėrimo instrukcija

Nelaikykite piliulių tiesioginėje šviesoje. Jos turėtų būti paruoštos ir vartojamos tik esant silpnam apšvietimui. Tabletė suvyniota į šilko audinį. Vakare prieš nuimdami audinį švelniai sutrinkite tabletę. Tada nuimkite audinį ir miltelių pavidalo vaistus sudėkite į puodelį virinto karšto vandens. Tada uždenkite puodelį švaria šluoste ir palikite pastovėti per naktį. Ankstyvą rytą bevardžiu pirštu išmaišykite mišinį puodelyje ir išgerkite turinį. Atlikite tai išgerdami puodelį karšto vandens. Prieš vartojant vaistą, pakartokit Medicine Buddha mantrą (108 k.):

TADYATHA OM BEKENDZE BEKENDZE
MAHA BEKENDZE RAJA SAMUNDGATE SVAHA

Tai padarę grįžkite į lovą ir apsivyniokite keliais sluoksniais antklodžių, kad jūsų kūnas būtų šiltas.
Atminkite, jog brangenybių piliulę geriausia gerti astrologiškai palankiomis progomis, pavyzdžiui, pilnaties ir jaunaties dienomis.